Mimo wygranej pierwszej partii, siatkarki Grota Budowlanych Łódź nie mogły zaliczyć udanego wylotu na Wyspy Kanaryjskie, gdzie uległy w pierwszym meczu 1/8 Pucharu CEV CV Gran Canarii 1-3. W rewanżu za tydzień w Łodzi polska ekipa stanie przed zadaniem odrobienia niemałych strat. By awansować, łodzianki muszą wygrać… cztery sety !

Zespół Grot Budowlani dobrze wszedł w spotkanie w Las Palmas, a zmorą Hiszpanek była turecka atakująca Melise Durul, którą rywalki nie mogły odczytać. Przyjezdne zagrały dobrą parrię otwarcia i po rozstrzygnięciu jej na swoją korzyść (20:25) objęły prowadzenie w spotkaniu. Po zmianie stron łodzianki kompletnie zatraciły rytm gry i od samego początku drugiej partii musiały gonić wynik. W tym rozdaniu nic im nie wychodziło i zostały wprost zdeklasowane (25:10).

Trzecia odsłona pojedynku już tak wyrazista dla zespołu z Las Palmas nie było i choć gospodynie kontrolowały grę proiwadząc 19:14, w końcówce seta ponownie dała o sobie znać atakująca Durul i zrobiło się ciekawie, gdyż zawodniczki z Łodzi doszły konkurentki na dwa punkty (23:21), ale ostatnie dwa słowa należały do Gran Canarii.  W czwartym secie łodzianki pozbierały się do walki, która była dość wyrównana, a w środkowej fazie nawet polski zespół osiągnął trzypunktową przewagę (12:15). Następnie przyjezdnym przytrafił się kolejny okres gry, nie mogły utrzymać prowadzenia i oddały je Hiszpankom jeszcze przed decydującą częścią seta (20:18). W końcówce rywalki potrafiły sobie konsekwentną ubezpieczyć kilkupunktową przewagę i zasłużenie to spotkanie wygrały.

Rewanż 18 stycznia w Łodzi o godzinie 18.00.

CV Gran Canaria – Grot Budowlani Łódź 3:1 (20:25, 25:10, 25:21, 25:22)

Grot Budowlani Łódź: Małgorzata Lisiak 1, Monika Fedusio 9, Martyna Łazowska 2, Melis Durul, Dominika Sobolska 5, Aleksandra Kazała 7, Justyna Łysiak (l) oraz Adriana Kukulska 4, Judyta Gawlak 2, Julia Kąkol, Ewelina Polak 2, Justyna Kędziora.