Fot. newsy-today.com

Dziś rozpoczęły się w Gdańsku Mistrzostwa Europy w short tracku. Rywalizacja piątkowa skupiła się na eliminacjach i ćwierćfinałach. W kolejnych dniach przyjdzie czas na zmagania o medale na które polscy reprezentanci mają dużą ochotę. 

Mało kto z polskich reprezentantów nie awansował do dalszej fazy zmagań w short tracku. Ćwierćfinały na 1500 metrów przyniosły awans: Kamili Stormowskiej, Gabrieli Topolskiej, Michała Niewińskiego i Diane Sellier’a. Tylko Nikola Mazur, która nie ukończyła biegu oraz Paweł Adamski zakończyli swoją przygodę na ćwierćfinale.

Podobną skuteczność mieli polscy reprezentanci na 500 metrów. Tam awans wywalczyła Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Gabriela Topolska, Łukasz Kuczyński, Diane Sellier, a także Michał Niewiński.

Wszystkich Polaków będziemy też oglądać na dystansie 1000 metrów. W eliminacjach zajmowali wysokie lokaty, które gwarantowały im przepustkę do ćwierćfinału. Dotyczy to takich polskich nazwisk short tracku jak: Maliszewska, Topolska, Stormowska, Niewiński, Kuczyński, Sellier.

Na koniec przyszedł czas na zmagania sztafetowe. One również poszły po polskiej myśli. Najpierw awans do półfinału zapewniła sobie sztafeta mieszana w składzie: Kuczyński, Maliszewska, Niewiński oraz Stormowska zajmując drugie miejsce. Teraz czekać na Polaków będą reprezentacje Holandii, Włoch oraz Chorwacji. Później z przepustki do półfinału cieszyła się sztafeta męska w składzie: Sellier, Kuczyński, Niewiński oraz Adamski. Oni również zajęli drugie miejsce. Ich rywalami w półfinale będą Belgowie, Holendrzy oraz Ukraińcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!