Fot: Twitter Miasto Katowice

O tym meczu Patryk Rombel i jego podopieczni będą chcieli jak najszybciej zapomnieć, chociaż drużyna była budowana przez 4 lata. Nie byliśmy w stanie podjąć rywalizacji ze Słowenią, która po Francji też jest drużyną z europejskiego topu. Do następnej fazy możemy wywieźć jedynie dobre humory po ewentualnym zwycięstwie w meczu z Arabią Saudyjską.

W pierwszej połowie jedynie pięć minut meczu było udane w wykonaniu Biało-Czerwonych, a po rywalizacji z Francuzami kibice mieli rozbudzone oczekiwania. Niestety przyszło niemiłe zderzenie z rzeczywistością. Słowenia rozniosła w przysłowiowy pył obronę Polaków i to głównie środkiem. Trudno mieć ciągłe pretensje do Adama Morawskiego, kiedy nie potrafimy szczelnie zamknąć strefy obronnej przed własnym polem.

Dobra gra do skrzydeł przynosiła chwilowo dobre rezultaty jednak skuteczność zgasła i przez 20 minut premierowej odsłony nie mogliśmy zdobyć bramki we własnej hali! Słoweńcy też dobrze rozpracowany polskie skrzydła, a Szymon Sićko rzucał piłki, które można było złapać z łatwością.

W drugiej połowie Polacy musieli liczyć się z tym, że w tym meczu nie będą prowadzić gry, a pozostanie jedynie pogoń za wynikiem. Kolejna odsłona nie przełożyła się na lepszą dyspozycję gospodarzy. Im dłużej trwała rywalizacja, tym bardziej Słoweńcy napędzali swój atak. Bardzo skuteczną grą wykazywał się Aleks Vlah.

W kolejnym meczu nie zafunkcjonowała polska obrona, a na uratowanie twarzy i zakończenie spotkania z wynikiem nie przynoszącym wstydu było już za późno. Drużyna Patryka Rombla poniosła porażkę różnicą dziewięciobramkową 23:32.

Kibice wychodzili z hali pod koniec spotkania, ponieważ byli zdegustowani występem Polaków.

O pierwsze zwycięstwo zagramy w najbliższy poniedziałek z Arabią Saudyjską.

– Turniej się jeszcze nie skończył, mam do wypełnienia swoją misję, która jest ustanowiona przez kontrakt. Pytania o sens mojej pracy z drużyną nie są do mnie tylko do prezesa. Ten mecz jest do zapomnienia, a w każdym następnym spotkaniu będziemy walczyć o twarz polskiej piłki ręcznej, o zwycięstwa – zapowiedział Patryk Rombel