Fot: Dietmar Reker / IBSF

Aleksander Boroń i Seweryn Sosna zdobyli srebrne medale mistrzostw świata juniorów do lat 23 w bobslejach. Na zawodach rozgrywanych w niemieckim Winterbergu lepszymi od Polaków okazali się tylko Niemcy.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim przejeździe nasza dwójka uzyskała drugi czas. Ostatecznie o nieco ponad pół sekundy szybsi byli reprezentanci Niemiec Laurin Zern i Marvin Orthmann. W drugim ślizgu przez 3/4 trasy Polacy jechali szybciej, na mecie przegrali o zaledwie 0.02 sekundy. O drugim miejscu przesądziła mniejsza o około 1 km/h prędkość polskiego boba.

Na najniższym stopniu podium stanęli Andrei Nica i Mihai Calancea z Rumunii.

W mistrzostwach świata juniorów w Winterbergu oprócz dwójki Boroń / Sosna startują również inni reprezentanci Polski. Trzynaste miejsce w konkurencji męskich dwójek wywalczyli Radosław Sobczyk i Bartosz Sienkiewicz. W rywalizacji skeletonistów na 18. miejscu uplasował się pochodzący z Ukrainy Władysław Poływacz.

Na bardzo dobrym ósmym miejscu mistrzostwa świata w monobobach kobiet ukończyła Linda Weiszewski. Dwunasta w tej samej konkurencji była Julia Słupecka. Linda, po pierwszym niezbyt udanym ślizgu w drugim zaprezentowała się znakomicie i była piąta, dała się pokonać tylko medalistkom oraz sklasyfikowanej o jedno miejsce wyżej Belgijce, do której ostatecznie straciła zaledwie 0.08 sekundy.