Upraszczając… Odjazd w pierwszej kwarcie, wyrównana strzelecka druga odsłona, a w trzeciej pogoń. No i w czwartej emocje. Tak wyglądał mecz EBLK w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie pokonuje wicemistrzynie Polski.

Spora niespodzianka w Sosnowcu. Walczące o dobre miejsce w play off Zagłębie w ostatnich sekundach pokonuje uczestnika EuroCup Women i to fazy play off, a także wicemistrzynie Polski.

Betabe Zampere zaliczyła czwarte spotkanie z rzędu z minimalną dwudziestopunktową zdobyczą. To jej celne 2 z 3 wolnych na 2,5 sekundy do końca meczu zapewniło sosnowiczankom wygraną. Dla amerykanki było to ósme spotkanie na czternaście rozegranych z podwójną zdobyczą tak zwanym double double.

Sosnowiczanki przerwały serię trzech porażek z rzędu w lidze. Dla lublinianek była to druga wyjazdowa porażka z rzędu, a trzecia w ostatnich czterech spotkaniach. Już w następny weekend Akademiczki z Lublina rozegrają trzecie z rzędu wyjazdowe spotkanie. Tym razem w Poznaniu. Po tej porażce wicemistrzynie Polski są na czwartej pozycji, a sosnowiczanki awansowały na piąte miejsce. Szóste zajmuje następny rywal lublinianek mający na dziś jeden mecz rozegrany mniej.

Betabe Zampere zdobyła 22 oczka i 10 zbiórek, 21 oczek, 9 zbiórek i 4 asysty dołożyła Miroslava Mistonova dla sosnowiczanek. Dla AZS UMCS aż 27 zdobyła Sparkle Taylor.

MB Zagłębie Sosnowiec – Polski Cukier AZS UMCS Lublin  71:69  (20:8, 23:23, 12:24, 16:14)