Mecz na szczycie 14. serii Energa Basket Ligi Kobiet skasował całkowicie notes niepokonanych drużyn w rozgrywkach. Koszykarki BC Polkowice pokonały PolskaStrefaInwestycji Eneę Gorzów Wielkopolski, lecz naturalnie na pozycji lidera nic się nie zmieniło.
Kluczową wagę dla końcowego rezultatu spotkania miała już pierwsza kwarta. Przyjezdne rozpoczęły ją zdenerwowane, często gubiąc piłkę w ataku, rzucały z nieprzygotowanych pozycji, zupełnie nie radziły sobie z twardą obroną polkowiczanek. Na dodatek przegrywały mnóstwo zbiórek pod obydwiema tablicami. Gospodynie odwrotnie – bez problemów przerywały ataki rywalek, a po szybkich kontrach wypracowywały czyste pozycje rzutowe Artemis SpanouStephanie Mavundze (wkrótce ma otrzymać polski paszport i zagrać w naszej reprezentacji) oraz Zali Friskovec. A że te prezentowały znakomitą skuteczność, więc przewaga BC systematycznie rosła. Po 10 minutach gry wynosiła już 16 „oczek” (29:13).
W drugiej odsłonie przyjezdne wreszcie zastopowały rozpędzone przeciwniczki, a nawet wygrały tę część gry 2 „oczkami”. Stało się tak głównie dzięki świetnej postawie Chantel-Anais Horvat pod tablicami (6 zbiórek!) oraz bardzo wysokiej skuteczności rzuNiestety dla przyjezdnych, na początku ostatniej części skuteczność odzyskały reprezentacyjna środkowa BC Weronika Telenga i Spanou. Na „dzień dobry” zdobyły 5 punktów i wyprowadziły swój zespół na prowadzenie 69:57. W 33 min na parkiet wróciła Smith, która przesiedziała na ławce aż 10 minut z powodu szybkiego złapania 4 przewinień, lecz nawet ona nie była w stanie odwrócić losów spotkania. Gorzowianki próbowały gonić wynik rzutami z dystansu, ale ani razu nie zdołały zmniejszyć swych strat poniżej 10 „oczek”. Kropkę nad „i” postawiła w samej końcówce Bożena Puter, pieczętując trzema skutecznymi akcjami triumf gospodyń różnicą 15-punktowej Alanny Smith i Lindsay Allen.To pierwsza porażka zespołu z Gorzowa w tym sezonie w ekstraklasie. PolskaStrefaInwestycji nadal pozostaje liderem tabeli i ma dwa punkty przewagi nad Polkowicami. Trzecie miejsce zajmuje Arka Gdynia.

BC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 90:75 (29:13, 16:18, 19:26, 26:18)

BC: Spanou 21 (4×3), Mavunga 20 (1×3), Wheeler 17, Fiskovec 12, Puter 10 (2×3) oraz Telenga 7, Zasada 3 i Gajda 0.

PSI Enea: Allen 21, Smith 21, Wadoux 13, Horvat 10, Senyurek 4, Bazan 4, Keller 2, Matkowska 0, Śmiałek 0