Sztafeta męska short track ME

Na zakończenie Mistrzostw Europy w short tracku Polacy zdobyli drugi medal. Tym razem z brązu mogła się cieszyć sztafeta męska na 5000 metrów.

Zacznijmy jednak od dystansu na 1000 metrów, gdzie w półfinale nieźle pojechał Diane Sellier. Mimo to nie udało mu się dostać do finału głównego. Zaprezentował się w finale B i ostatecznie został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

U pań wszystkie nasze reprezentantki znalazły się w tym samym biegu ćwierćfinałowym. Tylko Natalii Maliszewskiej udało się awansować do półfinału. W nim niestety zajęła ostatnie miejsce, co nie pozwoliło uzyskać przepustki do finału. Polka wystąpiła w finale pocieszenia zajmując piątą lokatę.

Na koniec przyszedł czas na sztafety. Najpierw zaprezentowała się damska na 3000 metrów w składzie: Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska. Reprezentantki Polski były blisko brązowego medalu, ale ostatecznie linię mety przekroczyły jako czwarte i musiały obejść się smakiem. W męskiej sztafecie natomiast wystąpili: Michał Niewiński, Paweł Adamski, Diane Sellier i Łukasz Kuczyński. W tym finale bardzo dużo się działo. Upadek zaliczył Włoch, ale szybko pozbierał się i odrobił straty. Później kolizję miał Francuz z Polakiem. Oni również kontynuowali jazdę i rywalizowali o brązowy medal. Ten końcowo padł łupem Polaków.

Medal polskiej sztafety męskiej był drugim wywalczonym na Mistrzostwach Europy w Gdańsku. Wcześniej srebrny krążek zdobyła na dystansie 500 metrów Natalia Maliszewska.