Strzelectwo
Foto: Facebook Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

Wczoraj zakończył się strzelecki Grand Prix w słoweńskiej Ruse. Polska reprezentacja wróci do kraju z workiem medali. 

Polscy strzelcy nie zawiedli zdobywając cztery medale, w tym aż dwa złote. Tym samym zostali najlepszą reprezentacją Grand Prix w Ruse wygrywając klasyfikację medalową.

Dwa złote medale padły łupem sztafety pań w karabinie pneumatycznym oraz pistolecie pneumatycznym. W pierwszej z nich zaprezentowała się Aneta Stankiewicz, Natalia Kochańska, Julia Piotrowska. W eliminacjach Polki prezentowały dobrą skuteczność, ale nie były najwyżej. Prawdziwy pokaz siły pokazały dopiero w finale, gdzie pokonały Serbki 16:10. W drugiej sztafecie reprezentowały Polskę: Julita Borek, Katarzyna Klepacz i Joanna Wawrzonowska. Tutaj panie już w eliminacjach zajęły drugie miejsce, a w walce o złoto pewnie wygrały z Gruzinkami 16:6.

Srebrny medal w karabinie pneumatycznym wywalczyła sobie Natalia Kochańska. Polka w finale przegrała z Francuzką 10:16. Izabela Kinga Dudek była dziesiąta, Julia Ewa Piotrowska dwudziesta dziewiąta, natomiast Aneta Stankiewicz uplasowała się na 44. lokacie.

Brąz w tej samej konkurencji tyle, że u mężczyzn wystrzelał sobie Maciej Kowalewicz. Piąty był Tomasz Bartnik.

Poprzedni artykułWomen’s World Tour: Daria Pikulik zwyciężyła pierwszy etap australijskiego wyścigu! Długo nie cieszyła się z liderowania w ,,generalce”!
Następny artykułPlusLiga: Dwunaste zwycięstwo Projektu Warszawa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!