Spotkanie pucharowe z Cremonese nie ułożyło się po myśli mistrzów Włoch. Napoli po udanych występach w lidze zawiodło w 1/8 Coppa Italia. Pierwsza część rywalizacji była pod kontrolą drużyny Spalettiego, ale rywal otworzył wynik, a później dogonił ekipę spod Wezuwiusza. Zobaczyliśmy we wtorek dwa świetne dośrodkowania Bartosza Bereszyńskiego, który zadebiutował w zespole z Neapolu.

Pierwsza połowa była pod dyktando Napoli, ale drużyna Piotra Zielińskiego z minuty na minutę traciła kontrolę nad meczem. Cremonese postawiło się graczom grającym we wtorek w koszulkach z Walentynkowej edycji. Bramka dla outsidera tabeli padła w 18 minucie za sprawą Charles’a Pickel’a. Później widzieliśmy odpowiedź mistrzów Włoch i do bramki trafił Juana Jesus. Zaledwie kilka minut później poprawił Giovani Simeone (36 minuta gry) na 2:1. Po pierwszych 45 minutach było 2:1 dla ekipy z Neapolu.

W drugiej części, która mogła być już spokojniejsza z perspektywy Napoli okazało się, że ambitne Cremonese nie zamierza odpuścić ważnego dla siebie spotkania. Ku zdziwieniu wszystkich zobaczyliśmy piękną główkę Felix’a Afena Gyan’a, która doprowadziła do dogrywki i rzutów karnych.

W takim rozstrzygnięciu wobec zmarnowanej jedenastki Lobotki to Cremonese sprawiło sensację i to ono zmierzy się z Romą w ćwierćfinale Coppa Italia. W 1/8 finału zagrali: Piotr Zieliński i Bartosz Bereszyński.

Napoli – Cremonese 2:2 (2:1)

SSC Napoli – US Cremonese 2:2 k. 4:5 (2:1, 2:2, 2:2)
0:1 – Charles Pickel 18′
1:1 – Juan Jesus 33′
2:1 – Giovanni Simeone 36′
2:2 – Felix Afena-Gyan