W rewanżowym meczu 1/8 Pucharu CEV Grot Budowlani Łódź pokonali hiszpańską CV Gran Canaria. Ponieważ siatkarki z Łodzi w identycznym stosunku przegrali przed tygodniem pierwszy mecz, o awansie decydował złoty set, który zdecydowanie padł łupem polskiego zespołu, który zagra w ćwierćfinale rozgrywek !

Pierwsze dwie partie to pewna gra niebiesko-biało-czerwonych. Zespół zagrał kompletnie. Dobrze funkcjonował każdy element siatkarskiego rzemiosła – przyjęcie, atak czy gra blok-obrona, której zabrakło w pierwszym meczu wyjazdowym.

Trzecia partia już od początku wymykała się z rąk Grot Budowlanych. Zawodniczki musiały gonić wynik. Aleksandrę Kazałę na boisku zastąpiła na kilka piłek Ada Kukulska, która w polu serwisowym zapunktowała dwukrotnie, co pozwoliło zbliżyć się do rywalek. Mimo walki, to rywalki mogły cieszyć się ze zwycięstwa w trzecim secie.

Czwarta odsłona meczu należała już do naszych zawodniczek. Z każdym punktem, gra Grot Budowlanych wyglądała coraz pewniej. Decydująca część to koncertowa gra blokiem, która zadecydowała o zwycięstwie 3:1 oraz złotym secie.

W walce o awans do ćwierćfinału Pucharu CEV, siatkarski prowadzone przez Macieja Biernata mogły liczyć za wsparcie swoich kibiców. Niesione głośnym dopingiem łodzianki nie pozostawiły Hiszpankom żadnych złudzeń i pewnie wygrały złotego secie 15:9.

Grot Budowlani Łódź – CV Gran Canaria 3:1 (25:12, 25:21, 20:25, 25:16), złoty set 15:9

MVP: Martyna Łazowska

Grot Budowlani Łódź: Martyna Łazowska, Małgorzata Lisiak, Dominika Sobolska-Tarasova, Monika Fedusio, Aleksandra Kazała, Melis Durul, Justyna Łysiak