Tenis
fot: tennissection.com

To był prawdziwy pogrom w wykonaniu Igi Świątek podczas trzeciej rundy Australian Open. Polka pewnie pokonała Hiszpankę Cristinę Bucsę.

W pierwszym secie Świątek grała koncertowo. Wygrywała bez problemu przy swoim serwisie. Do tego przełamywała swoją rywalkę raz po raz wykorzystując break-pointy. Hiszpanka na korcie nie miała kompletnie nic do powiedzenia. Nie potrafiła ugrać ani jednego gema w secie oddając go na czysto 6:0.

Druga partia również była wyborna w wykonaniu Świątek, która nie miała litości dla swojej rywalki. Bardzo szybko wygrała gema przy swoim serwisie, później przełamała Buscę i pewnie wygrała w kolejnych trzech gemach. Wydawało się, że Hiszpankę czeka sromotna porażka do zera w gemach. Ostatecznie udało jej się wygrać w siódmym gemie przy swoim serwisie. Nic więcej jednak nie ugrała przegrywając 1:6.

Cały mecz trwał niecałą godzinę. Polka w czwartej rundzie zmierzy się z ubiegłoroczną tryumfatorką Wimbledonu reprezentantką Kazachstanu – Eleną Rybakiną.