Fot: PlusLiga.pl

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Bielsko-Białej miejscowy BBTS 3:1 i po zwycięstwie kilka dni temu w Katowicach do Olsztyna z południa Polski wraca z sześcioma punktami.

Pierwszy set rozpoczął się od udanego ataku Cupkovica. Olsztynianie po serii trzech punktów z rzędu wyszli na prowadzenie 6:4, a za chwilę prowadzili już 9:5 po błędach w ataku Sinoski i Cupkovica. W kolejnych akcjach przyjezdni powiększali przewagę i wygrali pierwszego seta 25:20 po udanym ataku Lipińskiego.

Drugi set to dwa udane ataki Averilla, który za chwile ponownie zaatakował udanie i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3:1. BBTS zbliżył się do rywali i przegrywał 7:8 jednak w kolejnych akcjach dobrze zarówno w obronie jak i ataku dobrze spisywali się Olsztynianie objęli prowadzenie 13:9. W kolejnych akcjach dobrze spisywał się Averill, który poprowadził swój zespółdo zwycięstwa w secie.

Trzecią partię dobrze zaczęli gospodarze, którzy osiągnęli dwupunktową przewagę (6:4), którą utrzymywali do połowy seta, Olsztynianie doprowadzili do wyrównania po ataku Króla, a chwile później grający znakomite spotkanie Averill skutecznie zaatakował i dał swojej drużynie prowadzenie 18:17. W końcówce błąd w ataku popełnił Król, a skutecznie zaatakował Urbanowicz, który zakończył trzeciego seta na korzyść zespołu z Bielska-Białej.

W czwartej partii gra była bardzo wyrównana i żaden z zespół nie potrafił odskoczyć rywalowi na więcej niż dwa oczka. Od stanu 12:12 i bloku Andringi gra gospodarzy siadła i Olsztynianie zdobyli pięciopunktową przewagę prowadząc 18:13. Gospodarze zerwali się w końcówce seta po zdobyciu trzech punktów zbliżyli się na cztery oczka jednak w końcówce Akademicy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrali całego seta 25:19 i cały mecz 3:1.

BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (20:25, 17:25, 25:22, 19:25)

BBTS Bielsko-Biała: Woch, Siek, Darlaczi, Zawalski, Gil, Urbanowicz, Hunek, Sinowski, Puczkowski, Cupković, Formela, Hanes
Libero: Fijałek, Teklak

Indykpol AZS Olsztyn: Lipiński, Karlitzek, Król, Jankiewicz, Andringa, Siwczyk, Jakubiszak, Szymendera, Averill, Poręba, Butryn, Tuaniga
Libero: Haryluk, Ciunajtis