Tenis
fot: randrlife.co.uk

W spotkaniu 1/16 Australian open Magda Linette pokonała 6:3, 6:4 Rosjankę Jekaterina Aleksandrową i awansowała do kolejnej rundy dołączając tym samym do Igi Świątek. Dla Polskiej tenisistki jest to najlepszy występ w historii startów w Australian Open.

Pierwszy set rozpoczął się od zwycięskiego gema w wykonaniu Magdy Linette jednak za chwilę Jekaterina Aleksandrowa doprowadziła do wyrównania. W piątym gemie Linette dała się przełamać rywalce jednak w kolejnym odrobiła stratę i przełamała rywalkę. Przy kolejnym własnym serwisie Rosjanka ponownie została przełamana, a przy swoim serwisie Polka była bezbłędna i wygrała pierwszego seta 6:3.

Druga partia rozpoczęła się znakomicie dla Linette, która wykorzystała pierwszego break pointa i przełamała rywalkę, a następnie powtórzyła to w trzecim gemie i spotkanie rozpoczęła od prowadzenia 4:0. Pierwszego gema sklasyfikowana na 18 miejscu w rankingu WTA Aleksandrowa zdobyła dopiero przy stanie 4:0. Nerwowo zrobiło się przy serwisie Polki gdy poprzegrywała już 0:30 jednak za chwile był remis 30:30 po nieudanym returnie Rosjanki. Polka miała piłkę meczową jednak Rosjanka się wybroniła i za chwile wykorzystała break pointa i przełamała naszą tenisistkę zdobywając trzeciego gema w secie. Przy własnym serwisie rywalka prowadziła już 30:0 jednak Polka wyrównała i miała piłkę meczową, której nie wykorzystała podobnie jak w poprzednim secie i to rywalka zdobyła trzeciego gema z rzędu. Gema przy włąsnym serwisie Linette rozpoczęła od złego forhendu jednak za chwilę zdobył dwa punkty z rzędu. W końcówce lepiej zagrła Polka i wygrała decydującego gema i mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.