Barkom Każany Lwów

W meczu 21. kolejki PlusLigi Barkom Każany Lwów podjął Cuprum Lubin. Siatkarze ze Lwowa wygrali oddając zaledwie jednego seta gościom.

Pierwszy set rozpoczął się po myśli Barkomu, którzy świetnie radzili sobie na zagrywce oraz w bloku wypracowując cztery punkty przewagi nad gośćmi. Lubinianie byli jednak w stanie na to odpowiedzieć i odrobili praktycznie całą stratę w połowie seta. W końcówce natomiast objęli prowadzenie, którego nie wypuścili już do końca partii wygrywając 25:22 po bloku Floriana Krage.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie. Znów to siatkarze z Lwowa szybko wysforowali się na trzy punkty przewagi. Kolejny raz dali je sobie zabrać przeciwnikom, którzy stopniowo się do nich zbliżali, żeby końcowo doprowadzić do wyniku 16:16. Wtedy jednak Barkom potrafił skutecznie odpowiedzieć i poprawić swoją grę na zagrywce, w bloku i ataku. Set zakończył się zwycięstwem Barkomu 25:22 po bloku Tupchii.

Trzecia partia trwała aż czterdzieści trzy minuty. Gra na początku była wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Z czasem to Barkom po udanej akcji Smoliara w ataku i skutecznym bloku Kvalena wyszedł na prowadzenie 10:6. Lubinianie byli w stanie doprowadzić do wyrównania 12:12 po atakach Bergera i od tego momentu żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na chociaż dwa punkty. Do doprowadziło do gry na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze Barkom Każany Lwów wygrywając 37:35.

Ostatni czwarty set toczył się od samego początku pod dyktando siatkarzy z Lwowa, którzy szybko objęli wysokie prowadzenie 11:4. Lubinianie próbowali odrabiać straty, ale nie robili tego zbyt skutecznie, a kiedy wydawało się już, że zbliżyli się do przeciwników to nagle oni jeszcze bardziej polepszyli swoją grę. Dzięki temu wygrali ostatnią partię 25:18 i całe spotkanie 3:1.

Dzięki zwycięstwu Barkom Każany Lwów awansowali na dwunaste miejsce w tabeli PlusLigi. Cuprum Lubin natomiast spadł na trzynaste miejsce tuż za swoimi dzisiejszymi rywalami.

Barkom Każany Lwów – Cuprum Lubin 3:1 (22:25, 25:22, 37:35, 25:18)

MVP: Wasyl Tupczij

Barkom Każany Lwów: Smoliar, Yenipazar, Firkal, Szczurow, Tupczij, Kvalen, Kanajew (L) oraz Holoven, Kucher

Cuprum Lubin: Berger, Krage, Lorenc, Kowalow, Pietraszko, Pająk, Szumura, Kubicki, Sas, Ferens, Kapica, Kaźmierczak.