Jakub Kiwior Młodzieżówka
Foto: Piotr Matusewicz / East News

20 stycznia dowiedzieliśmy się wszyscy, że utalentowany młody obrońca reprezentacji Polski Jakub Kiwior zmieni barwy klubowe ze Spezzi na Arsenal Londyn. Angielska drużyna jest liderem ligi angielskiej. To duży awans sportowy Polaka.

Lewonożny stoper ma potencjał aby stać się klasowym graczem swojego zespołu. Przebicie się do pierwszego składu w tak dynamicznej lidze może być dla Kiwiora nie lada zadaniem. W klubie z Londynu doskonale sprawuje się bowiem para Gabriel Magalhaes – William Saliba. Polski środkowy obrońca będzie zmiennikiem właśnie Gabriela. Pomysłodawcą transferu do swojego zespołu miał być Mikel Arteta, który chciał mieć alternatywę w kadrze.

W 75. minucie operator kamery meczu Arsenal Londyn – Manchester United dostrzegł Jakuba Kiwiora siedzącego na trybunach. Był na stadionie razem ze swoją partnerką Claudią Kowalczyk.

W mediach krążą spekulacje, że ogłoszenie transferu odbędzie się w ciągu kilku godzin. Kiwior przeszedł wszystkie badania medyczne i podpisał swój kontrakt. Oficjalna prezentacja nastąpi jutro.

Jak ustalił Nicolo Schira, obiecujący Polak będzie inkasował około 42 tysięcy funtów tygodniowo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!