Grot Budowlani Łódź zwycięstwem w Radomiu 3-1 z MOYA Radomką Lotnisko zamknęły 12. serię TAURON Ligi. Tylko w drugiej partii radomianki nawiązały równorzędną walkę z łodziankami, zresztą ją wygrywając. W pozostałych brakowało im wiary do skutecznej walki – oddały te odsłony długo przed finiszem.

Łodzianki dobrze zaczęły seta otwarcia, w którym prowadziły od pierwszej akcji, stale powiększając przewagę. Grając konsekwentnie zapisały pierwszą partię na swoje konto atakiem Łazowskiej (17:25).

W drugim secie lepiej się przez dłuższy czas wiodło MOYA Radomce, prowadzącej już 17:11, by nie tylko stracić przewagę, ale przegrywać 22:23. Grot Budowlani nie wykorzystali jednak szansy, ulegając po piłce kończącej Natalii Murek (26:24).

Trzeci set pojedynku był huśtawką nastrojów. Długo prowadziły łodzianki (nawet czterema punktami), później straciły przewagę i przegrywały 16:17, by następnie zdobyć siedem punktów z rzędu. Tej szansy już nie zmarnowały, dzięki Fedusio, a zwłaszcza Durul (18:25).

Te dwie zawodniczki poprowadziły również w czwartej partii gości do zwycięstwa. Łodzianki łatwo nie miały, bo w czwartym secie po bloku na Natalii Murek powadził 12:5, by stracić większość przewagi. Ale w końcówce Grot Budowlani byli już zdecydowanie lepsi, zaś wśród gospodyń brakowało liderki w ofensywie.

Łatwo nie miały, bo w czwartym secie po bloku na Natalii Murek powadził 12:5, by stracić większość przewagi. Ale w końcówce Grot Budowlani byli już zdecydowanie lepsi, zaś wśród gospodyń brakowało liderki w ofensywie.

Najwięcej punktów zdobyła Melis Durul z Grot Budowlanych – 18. W Radomce po 10 pkt. miały Ellen Braga, debiutująca w TAURON Lidze, oraz Natalia Murek.

MOYA Radomka Lotnisko Radom – Grot Budowlani Łódź 1:3 (17:25, 26:24, 18:25, 16:25)

MVP: Melis Durul

MOYA Radomka Lotnisko Radom: Coelho, Świrad, Bugg, Jasek, Yilmaz, Braga, Stepanenko, Marek, Łukasik, Biała, Zaborowska, Moskwa, Strasz, Adamek
Grot Budowlani Łódź: Polak, Kędziora, Pol, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska-Tarasova, Gawlak, Łysiak, Skomorowska

Źródło: tauronliga.pl