Maryna Gąsienica-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła siódme miejsce w slalomie gigancie rozegranym w Kronplatz we Włoszech. Zwyciężyła Mikaela Shiffrin z USA.

Po raz kolejny w bieżącym sezonie najlepsza polska alpejka startowała z numerem 15. Po niezłym, ale nie pozbawionym drobnych błędów przejeździe, zajmowała dziesiąte miejsce. Do prowadzącej w tym momencie Mikaeli Shiffrin (USA) traciła 1.67 sekundy. Spośród zawodniczek jadących po Marynie jeszcze tylko Alice Robinson (Nowa Zelandia) uzyskała lepszy czas i zepchnęła naszą zawodniczkę na miejsce jedenaste.

Prowadzenie do końca pierwszej części rywalizacji utrzymała Mikaela Shiffrin. Tuż za nią ze stratą zaledwie 0.13 sekundy plasowała się mistrzyni świata w slalomie gigancie Lara Gut-Behrami (Szwajcaria). Na trzeciej pozycji pierwszy przejazd ukończyła Federica Brignone (Włochy) tracąc do liderki 0.27 sekundy. Daleko, bo dopiero na dziesiątym miejscu znajdowała się liderka gigantowej klasyfikacji Marta Bassino (Włochy).

Z 57 zawodniczek, które stanęły w bramce startowej do mety dojechały 53. W tym gronie zabrakło niestety drugiej polskiej narciarki Magdaleny Łuczak, która wypadła z trasy na kilka bramek przed linią mety.

W drugim przejeździe, do którego jak zawsze zakwalifikowało się 30 najszybszych alpejek, Maryna Gąsienica-Daniel startowała jako dwudziesta. Pojechała lepiej niż kilkadziesiąt minut wcześniej, ale do objęcia prowadzenia odrobinę zabrakło. A dokładnie o 0.04 sekundy szybsza po perfekcyjnej jeździe była mistrzyni olimpijska Sara Hector (Szwecja).

Kolejne dwie zawodniczki plasowały się za Polką i przed startem czołowej ósemki wiadomo już było, że Maryna znajdzie się w najlepszej dziesiątce tych zawodów. Ostatecznie zajęła siódme miejsce, bo z trasy wypadła Paula Moltzan (USA), a Alice Robinson i Valerie Grenier (Kanada) przegrały z naszą alpejką wyraźnie.

83. zwycięstwo w karierze odniosła Mikaela Shiffrin, która w obu przejazdach uzyskała najlepsze czasy. Tym samym pobiła kobiecy rekord w liczbie wygranych w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajęła Lara Gut-Behrami, a trzecie Federica Brignone.