Nys i Zieliński

Jan Zieliński wraz z Monakijczykiem Hugo Nysem przechodzą błyskawicznie kolejne rundy Australian Open. O awans do półfinału zmierzyli się z duetem francuskim Benjaminem Bonzim i Arthurem Rinderknechem.

Takie historie lubimy najbardziej. Podczas ubiegłorocznego US Open Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem mierzyli się z Joe Salisburym i Rajeevem Ramem. Wtedy to para brytyjsko-amerykańska okazała się lepsza. Polak i Monakijczyk musieli pożegnać się z marzeniem awansu do półfinału turnieju wielkoszlemowego. Dziś wszystko potoczyło się zupełnie inaczej. Polak z Monakijczykiem napisali historię i znaleźli się w półfinale turnieju wielkoszlemowego Australian Open.

Pierwszy set pojedynku rozpoczął się od wygrania gema przy swoim podaniu przez Zielińskiego i Nysa. Chwilę później Polak i Monakijczyk przełamali swoich rywali, a później kolejny raz zwyciężyli przy swoim serwisie wychodząc na prowadzenie 3:1. W tym momencie musieli opuścić kort z powodu deszczu. Po powrocie ich gra nadal wyglądała bardzo skutecznie. Kolejny raz znaleźli receptę na przełamanie rywali. Francuzi w całym secie zdołali ugrać tylko jednego gema i przegrali 1:6, co może dużo mówić o ich nienajlepszej grze.

Druga partia była bardziej wyrównana w porównaniu do tej pierwszej. Zieliński i Nys czyhali na błędy swoich rywali. Doczekali się tego w trzecim gemie, kiedy mieli aż trzy piłki na break-pointa. Ostatecznie Francuzi wybronili je jeszcze, ale przy czwartej okazji byli już bezbronni. Do tego sami nie potrafili wypracować sobie okazji na doprowadzenie do przełamania, przez co przegrali kolejnego seta 4:6.

Pierwszy raz w karierze Nys wraz z Zielińskim awansowali do wielkoszlemowego półfinału. W walce o finał przyjdzie im przeciwstawić się kolejnym Francuzom. Tym razem będą to Jeremy Chardy i Fabrice Martin.