KAMIL ŁĄCZYŃSKI (Anwil Włocławek) fot.Karol Makowski polski-sport.com

Wrócił Kamil Łączyński i od razu włocławianie wygrali. Po serii porażek trzecia ekipa poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi wygrała na Cyprze.

W zespole trenera Przemysława Frasunkiewicza do gry wrócił Kamil Łączyński, a to od razu pozytywnie wpłynęło na całą drużynę! Co prawda trzecia ekipa poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi po pierwszej połowie remisowała po 35, ale kluczowa okazała się trzecia kwarta. W niej świetnie podawał właśnie Łączyński, ważne trójki trafiał Marcin Woroniecki, a akcje pod koszami kończył Josip Sobin. Anwil zaczął kontrolować wydarzenia na parkiecie i zwyciężył ostatecznie 78:65.

Najlepszym graczem włocławian był Phil Greene z 17 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami. Po 14 punktów dołożyli Sobin i Woroniecki.

Keravnos BC – Anwil Włocławek 65:78 (15:21, 20:14, 12:27, 18:16)

Keravnos: Mishula 14, Krubally 13, Burns 12, Tigkas 11, Stylianou 5, Pasiali 4, Michail 4, Thomas 2, Gonatas 0, Yiaxi 0, Maragkos 0

Anwil: Greene 17, Sobin 14, Woroniecki 14, Łączyński 13, Petrasek 9, Williams 6, Bojanowski 2, Nowakowski 2, Słupiński 1, Dawdo 0, Łazarski 0