Dominika Bielecka

W zawodach inaugurujących Mistrzostwa Europy seniorów w Lenzerheide, w biathlonie wystąpiło kilku reprezentantów Polski. Na początek panie rywalizowały w biegu na 15 km, a panowie na 20 km. 

Najpierw na trasę wyruszyły kobiety. Najwyżej z polskich reprezentantek uplasowała się Dominika Bielecka. Polka zanotowała tylko jedną rundę karną i dobiegła do mety na dwudziestej piątej pozycji. Taką samą liczbę pudeł miała Kamila Cichoń. Polka jednak zdecydowanie słabiej biegła od Bieleckiej, przez co została sklasyfikowana poza czołową czterdziestką. Podobnie sytuacja wyglądała z Magdą Piczurą, która zdołała się zmieścić w pięćdziesiątce Mistrzostw.

Wyniki biegu na 15 kilometrów pań:

1. Lisa Maria Spark (bezbłędne strzelanie) – 45.02.4

2. Yuliia Dzhima (jedno pudło) +5,5

3. Selina Grotian (dwa pudła) +33,3


25. Dominika Bielecka (jedno pudło) +3.06.1

42. Kamila Cichoń (jedno pudło) +4.23.4

49. Magda Piczura (jedno pudło) +4.52.6

Po paniach na trasę wyruszyli panowie. W przypadku Polaków najlepiej spisał się Wojciech Skorusa zajmując trzydziestą czwartą lokatę, po dwóch pudłach na strzelnicy zanotowanych podczas dwóch ostatnich wizyt. Pozostałych Polaków próżno było szukać w top sześćdziesiąt zawodów. Dopiero na sześćdziesiątej siódmej lokacie ukończył zawody Kacper Guńka, któremu kompletnie nie wychodziło strzelanie. Reprezentant Polski zaliczył aż cztery karne rundy, co nie mogło dać mu dobrego rezultatu. Jeszcze gorzej wyglądało to w przypadku Tomasz Jakieła, który miał taką samą liczbę pudeł jak swój kolega, ale z racji wolniejszego biegu wpadł na metę poza czołową siedemdziesiątką.

Wyniki biegu na 20 km mężczyzn:

1. Endre Stroemsheim (bezbłędne strzelanie) – 51.05.9

2. Anton Dudchenko (jeden błąd) +2.04.7

3. Lovro Planko (jeden błąd) +2.16.5


34. Wojciech Skorusa (dwa błędy) +6.15.9

67. Kacper Guńka (cztery błędy) +9.27.2

73. Tomasz Jakieła (cztery błędy) +9.58.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!