Swoboda

Dziś w niemieckim Karlsruhe miał miejsce miting lekkoatletyczny, w którym pojawiła się trójka Polaków: Ewa Swoboda, Jakub Szymański oraz Aneta Lemiesz.

Dla Swobody była to inauguracja sezonu halowego 2023 r. Do tej pory Polka jeszcze nie startowała. Dzisiaj miała pierwszy poważny sprawdzian z elitą sprinterską i zdało go bardzo dobrze zajmując drugie miejsce (7,09 s.) i ustępując tylko Brytyjce Dinie Asher-Smith, która wynikiem 7.04 s. ustanowiła nowy najlepszy wynik w tym sezonie w Europie.

Z uśmiechem na ustach z Niemiec będzie wyjeżdżał polski płotkarz na 60. metrów Jakub Szymański. Polak w serii eliminacyjnej ustanowił nową życiówke – 7,57 s. poprawiając poprzednią o dwie setne sekundy. W finale natomiast zajął trzecie miejsce – 7,60 s. za Enrique Llopisem (7,57 s). i Asierem Martinezem (7,57 s).

Jako zając dyktująca tempo na 800 metrów zaprezentowała się Aneta Lemiesz. Doświadczona polska biegaczka wykonała swoją robotę kapitalnie. Poprowadziła świetnie 500 metrów biegu, a później zeszła z bieżni. Końcowy rezultat okazał się zadowalający. Słowaczka Anita Horvat ustanowiła nowy rekord życiowy, a do tego jej wynik 2.00.44 został najlepszym na świecie w tym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!