Fot: Twitter PKO BP Ekstraklasa

W pierwszym sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała 1:1 z Rakowem Częstochowa, który bramkę wyrównującą zdobył grając w osłabieniu po czerwonej kartce otrzymanej przez Frana Tudora.

Stawiany w roli faworyta lider PKO Ekstraklasy od początku zaatakował i próbował zaskoczyć Adriana Lisa, który na początku spotkania musiał interweniować po uderzeniu Ivi Lopeza. Ataki Rakowa nie przyniosły prowadzenia na które wyszła Warta. Z lewej strony dośrodkowanie wykorzystał Jan Grzesik, któego uderzenie wpadło do bramki strzeżonej przez Kovacevica. W 31.minucie czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika łokciem otrzymał Tudor. Przed przerwą gospodarze mieli szanse na podwyższenie prowadzenia jednak nie potrafili pokonać bramkarza rywali.

W drugiej części spotkania Warta zaatakowała jednak to Raków wyrównał za sprawą Stratosa Svarnasa, który pokonał Lisa po uderzeniu głową z piątego metra. Po stracie bramki Poznaniacy zaatakowali i Kopczyński miał szanse na wyprowadzenie swojego zespołu na prowadzenie jednak uderzył nad poprzeczką. W 83.minucie na strzał zdecydował się Destan jednak podobnie jak poprzedni próby zawodników Warty okazał się niecelny.