Fot: Twitter/PKO BP Ekstraklasa

W derbach Dolnego Śląska Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Śląsk Wrocław 3:0, a bramki dla przyjezdnych zdobywali Kacper Chodyna, Sasa Żiviec oraz Tomasz Pieńko.

Zagłębie rozpoczęło od ataków i w trzynastej minucie mogło prowadzić jednak uderzenie Aleksa Ławniczaka wybronił Leszczyński. Dwadzieścia minut później Miedziowi objęli prowadzenie po kontrataku, który wykończył pewnym uderzeniem po ziemi Kacper Chodyna.

W drugiej części Śląsk doprowadził do wyrównania jednak po analizie VAR bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej Caye Quintana. Wrocławianie drugą bramkę stracili w 67.minucie po uderzeniu z pola karnego Sasy Żivica. Szanse podwyższenia rezultatu miał Chodyna jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz gospodarzy. W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry rzut karny został podyktowana za zagranie ręką w polu karnym Lubinian. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Olsen, a jego uderzenie wybronił Burić. Gospodarzy w piątej minucie doliczonego czasu gry dobił Tomasz Pieńko, który ustalił wynik spotkania.