Lekkoatletyka

Świetną skuteczność na początku sezonu halowego prezentują polscy lekkoatleci. Dziś podczas mitingu w niemieckim Dusseldorfie wystartowało ich czworo. Trójka znalazła się na najwyższym stopniu podium. 

Do Dusseldorfu przyjechali: Damian Czykier, Jakub Szymański, Pia Skrzyszowska (wszyscy 60. metrów przez płotki) oraz Ewa Swoboda (płaskie 60. metrów).

Tylko Czykier wyłamał się ze zwycięskiego szlaku nie przechodząc eliminacji (7,79 s). To co nie udało się starszemu koledze powetował sobie Szymański. Polak w bardzo wyrównanym finale pobiegł 7,63 s, co wystarczyło do wygranej. Świetnie w tej samej konkurencji pobiegła też Pia Skrzyszowska. Polska płotkarka pobiła nowy rekord życiowy na hali. Dodatkowo zapisała się na drugim miejscu w polskich tabelach historycznych biegu na 60. metrów przez płotki. Jej rezultat to też aktualnie najlepszy wynik w tym roku, w Europie. Na koniec w biegu sprinterskim na 60. metrów wystąpiła Ewa Swoboda. Ona również zameldowała się na mecie jako pierwsza z czasem 7,18 s.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!