Michał Niewiński

To był ostatni dzień Mistrzostw Świata Juniorów w short tracku. Kolejny raz z bardzo dobrej strony w Dreźnie pokazał się utalentowany Michał Niewiński. Tym razem Polak zdobył brązowy krążek na dystansie 1000 metrów.

Do złota wywalczonego wczoraj na dystansie 500 metrów Niewiński dorzuca brązowy medal. Już w biegu ćwierćfinałowym Polak zaprezentował się na tyle dobrze, że zajął drugą pozycje (1.27.455) i uzyskał pewną przepustkę do półfinału. W jego ślady poszła Michalina Wawer (1.34.727), która również awansowała do 1/2 finału.

Niestety w półfinale Wawer nie powiodło się tak dobrze. Uplasowała się ona dopiero na piątej pozycji w wyścigu i została jej rywalizacja w finale B. W 1/2 finału za to świetnie pojechał Niewiński wygrywając go z czasem 1.25.395.

W finale B Wawer wywalczyła trzecie miejsce, co końcowo dało jej ósmą lokatę w zawodach. Również trzecią lokatę, tyle, że w finale A zdobył Niewiński. Polak uległ tylko dwóm Koreańczykom i mógł cieszyć się z brązowego krążka.