Piast Gliwice nie wykorzystał atutu własnego boiska, remisując z Jagiellonią Białystok 1-1. W pierwszej połowie przewagę miał zespół z Gliwic nie dokumentując jej golem. Oba trafienia uzyskane zostały po przerwie. To już piąty remis w 18. serii wracającej w ten weekend do życia PKO Ekstraklasy.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Piasta, który jednak długo nie był w stanie stworzyć klarownej sytuacji pod bramką gości. Gliwiczanie zatem próbowali dośrodkować w pole karne, albo strzałów z dystansu. Pozycji do trafienia szukał sobie Wilczek, a zza pola karnego w 15. minucie celnie uderzył Chrapek, nie zaskakując Alomerovicia.

Dążenia do okazji opłaciły się miejscowym, gdyż w ostatnim kwadransie doszli do dwóch dogodnych pozycji. Pierwszej nie wykorzystał Tomasiewicz, ponieważ dobrą interwencję zanotował bramkarz Jagielloni, w drugiej także głową strzelał Wilczek, jedynie obijając słupek.

W pierwszym kwadransie po zmianie stron dominował nieładny futbol, ale już kolejny kwadrans golem otworzyli białostoczanie. Alomerović zdecydował się na dalekie wybicie piłki, o która około 30 metrów przed bramką powalczyli partnerze, zagranie trafiło do Kupisza, który bez wahania uruchomił Wojciecha Łaskiego. 22-letni pomocnik grający po raz pierwszy dla Jagiellonii uderzył z 18 metrów na bramkę strzeżoną przez Placha i piłka zatrzepotała pod poprzeczką ! Fenomenalna bramka obudziła miejscowych, którzy podkręcili tempo. Po akcji jakich sporo było w pierwszej części, tym razem udało się zdobyć gliwiczanom wyrównującą bramkę. Chrapek wypatrzył w polu karnym Kamila Wilczka, a ten precyzyjnym uderzeniem głową przy prawym słupku w 68. minucie nie dał szans Alomeroviciowi.

W dalszej części gry obie ekipy zgłaszały zainteresowanie zdobyciem pełnej puli, ale tak naprawdę znakomitej okazji nie wykorzystał Piast. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym Kądziora Wilczek trafił w słupek, a dobitka Amehyawa z najbliższej odległości okazała się fatalnym pudłem.