13. seria TAURON Ligi pechowa dla Grota Budowlanych. BKS Bostik Bielsko-Biała prezentował się od łodzianek – za wyjątkiem gładko oddanego trzeciego seta – dużo lepiej i zasłużenie triumfował za pełną pulę.

Łodzianki świadome były rewanżu za przegrany mecz w pierwsezj rundzie w Bielsku-Białej, ale i tym razem to nie był ich dobry dobry mecz. Pierwsze dwa sety to zdecydowana przewaga podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka, które wypunktowały gospodynie zespół zwłaszcza za pomocą dobrej zagrywki. Grot Budowlane Łódź miały spore problemy z dokładnym przyjęciem, o czym świadczą końcowe statystyki (24% w przyjęciu całej drużyny). W trzeciej partii łodzianki zyskały dużą przewagę dzięki jedenastu punktom z rzędu (od stanu 8:8 do 19:8) przy zagrywce Eweliny Polak, która zmieniła Martynę Łazowską. Tu sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie – „kto zagrywa, ten wygrywa”. Mimo dobrego trzeciego seta, drużyna Macieja Biernata nie utrzymała poziomu z poprzedniej partii, a Dominika Pierzchała i Majka Szczepańska-Pogoda wykorzystały dużą swobodę na siatce, prowadząc zespół gości do zwycięstwa w czwartej partii do 20 i w ostatecznym rozrachunku 3-1.

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3 (17:25, 18:25, 25:14, 20:25)

MVP: Dominika Pierzchała

Grot Budowlani Łódź: Polak, Kędziora, Pol, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska-Tarasova, Gawlak, Łysiak, Skomorowska

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Pierzchała, Nowicka, Borowczak, Janiuk, Chmielewska, Abramajtys, Szymańska, Majkowska, Sobiczewska, Damaske, Szczepańska-Pogoda,  Mazur, Nowak

Źródło: budowlanilodz.pl