Patryk Klimala
Foto: http://hbsfc.co.il/

To o czym pisaliśmy wczoraj dziś ma swoje potwierdzenie. Patryk Klimala przeniósł się z amerykańskiego New York Red Bulls do izraelskiego Hapoelu Beer Szewa. 

Polski napastnik musiał odejść z Ameryki, jeśli chciał grać. W ubiegłym sezonie regularnie występował w New York Red Bulls strzelając pięć bramek. Jego sytuacja uległa zmianie, kiedy do zespołu dołączyli dwaj nowi napastnicy: Elias Manoel i Cory Burke. To oni zaczęli występować w pierwszej jedenastce, a Klimala musiał pogodzić się z rolą rezerwowego.

Dziś oficjalnie został ogłoszony jego transfer do izraelskiego klubu Hapoelu Beer Szewa, który jest wicemistrzem Izraela. Kontrakt Polaka będzie obowiązywać przez najbliższe trzy i pół roku. W przeszłości barw Hapoelu Beer Szewa bronili: Marcin Cabaj, Marek Citko, Remigiusz Jezierski i Bartosz Tarachulski. Mimo, że jest to bardzo egzotyczny kierunek to często był on wybierany przez Polaków. Na to samo wyzwanie zdecydował się właśnie Patryk Klimala, który będzie już piątym Polakiem mającym okazję spróbować swoich sił w Hapoelu. Aktualnie w lidze izraelskiej klub zajmuje trzecią pozycję. Starta do lidera nie jest jednak duża (siedem oczek) mając na uwadze jeden zaległy mecz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!