Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali bez straty seta drugoligową Arkę Chełm w spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski.

Lider grupy II, 2 ligi w pierwszym secie prowadził na początku jednak wraz z upływem czasu to zespół PlusLigi zyskiwał przewagę i wygrał partię otwierającą 25:22.

W drugim secie Jastrzębianie od początku prowadzili jednak zawodnicy Arki doprowadzili do remisu 10:10, a ponownie na tablicy wyników był remis przy stanie 19:19 gdy miejscowi zdobyli cztery punkty z rzędu. Ostatecznie przyjezdni wygrali 26:24.

W trzeciej partii stawiani w roli faworyta zawodnicy Jastrzębskiego Węgla grali pewnie i prowadzili od początku. W końcówce seta zawodnicy Arki zbliżyli się na dwa punkty jednak ostatecznie nie dali rady faworytowi i przegrali trzeciego seta 23:25 i cały mecz 0:3.