Siatkówka plażowa
Źródło: FIVB

Polska para siatkarzy plażowych Michał Bryl i Bartosz Łosiak rozpoczęli rywalizację w nowym sezonie Beach Pro Tour Elite 16. Polski duet zmierzył się w katarskiej Dosze z Brazylijczykami Saymonem Barbosą i Viniciusem Freitasem. 

Polacy zakończyli spotkanie szybko, po dwóch setach. Już w pierwszej partii świetnie weszli w mecz, pokazując przewagę nad rywalem w każdym elemencie gry. Bardzo szybko Bryl z Łosiakiem wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które pozwoliło im na komfort w meczu. Z czasem ich przewaga się jeszcze bardziej powiększyła. Brazylijczycy byli tylko tłem na piasku, przez co przegrali wysoko 12:21.

Drugi set również należał do Bryla i Łosiaka. Polacy nie dali ani na moment uwierzyć swoim przeciwnikom, że Ci są w stanie zrobić im jakąś krzywdę. Przez całą partię wysoko prowadzili. To poskutkowało wygraną w drugim secie 21:16 i w całym spotkaniu 2:0.

Jutro na Polaków czekają kolejne dwa starcia w fazie grupowej. Najpierw o 12:20 czasu polskiego Bryl z Łosiakiem zmierzą się z kolejnym duetem brazylijskim Felipe/Renato, a o 15:40 z Niemcami Ethlersem/Wicklerem.

Beach Pro Tour Elite 16 (faza grupowa): 

Łosiak/Bryl – Saymon/Vinicius 2:0 (21:12, 21:16)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!