Tenis

W ćwierćfinale debla Weronika Falkowska w parze z Katarzyną Kawą awansowały do półfinału WTA 125 gry podwójnej na kortach w Cali. Po niełatwym pojedynku z duetem argentyńsko-cypryjskim Nadią Podoroską i Ralucą Serban Polki zwyciężyły 2:1 w setach.

W pierwszy set Polki nie weszły najlepiej delikatnie mówiąc. Już w pierwszym gemie zostały przełamane przez rywalki. Szybko jednak to odrobiły, a później wygrały sześć gemów z rzędu łamiąc raz po raz swoje przeciwniczki. Kawa i Falkowska zwyciężyły gładko pierwszą partię 6:2.

Drugi set nie był już tak dobry w wykonaniu polskich tenisistek, które zdecydowanie bardziej męczyły się na korcie. Dopiero w szóstym gemie udało im się przełamać Podoroską i Serban. Chwilę później, po wygranym własnym podaniu wynik wskazywał już 5:2 dla Falkowskiej i Kawy. Mimo to Polki tego nie wykorzystały na swoją stronę. Rywalki zaczęły znacznie lepiej grać, szczególnie na returnie, dzięki czemu zwyciężyły pięć partii z rzędu zapewniając sobie wygraną w secie 7:5.

O końcowym wyniku musiał przesądzić super tie-break. W nim Argentynka i Cypryjka pokazały jak się skutecznie bronić. Kawa i Falkowska odskoczyły na 7-1 i wydawało się już, że za dosłownie chwilę mecz się skończy. Nic bardziej mylnego. Podoroska wraz z Serban obroniły aż cztery piłki meczowe i doprowadziły do wyrównania 9-9. Chwilę potem dołożyły do tego piątą obronę. Mało brakowało i to one wygrałyby super tie-breaka, ale pomyliły się, co wykorzystały Polki przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę (13-11).

O finał Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska zmierzą się w półfinale z Rosjanką Aminą Anszbą i Amerykanką Elvirą Kalievą.

1/4 gry podwójnej WTA 125 Copa Oster Cali:

Weronika Falkowska / Katarzyna Kawa – Nadia Podoroska / Raluka Serban 2:1 (6:2, 5:7, 13-11)