Siatkówka plażowa
Źródło: FIVB

Michał Bryl i Bartosz Łosiak zakończyli zmagania grupowe w Beach Pro Tour Elite 16 na pierwszym miejscu. Dziś Polacy w ramach ostatnich starć mierzyli się z Brazylijczykami i Niemcami. 

Polscy siatkarze plażowi rozpoczęli piątkowe zmagania z duetem brazylijskim Vitorem Felipe i Renato. Bardzo długo w pierwszym secie prowadzili Brazylijczycy. Z czasem jednak udało się ich dogonić i wyrównać wynik (18:18). W końcowej fazie partii to Polacy skuteczniej atakowali i tym samym wygrali 21:18. Drugi set wyglądał odwrotnie. To Bryl i Łosiak zaczęli lepiej. Później Felipe i Renato wyrównali stan seta i doprowadzili do gry na przewagi, która wyszła im lepiej niż Polakom. Brazylijczycy wygrali 26:24 i tym samym o końcowym wyniku meczu musiał zadecydować tie-break. W nim to Michał Bryl i Bartosz Łosiak prowadzili od samego początku do końca nie dając szans na dogonienie się przez rywali. Polscy reprezentanci wygrali 15:13 i całe spotkanie 2:1.

Ostatnim meczem w fazie grupowej był ten z Niemcami: Nilsem Ehlersem i Clemensem Wicklerem. Bryl i Łosiak pierwszego seta zagrali koncertowo. Polacy wygrali wysoko 21:13, a ich rywale nie potrafili postawić im zbyt wygórowanej poprzeczki. Druga partia wyglądała zupełnie odwrotnie. Gra Bryla i Łosiaka posypała się jak domek z kart, a Niemcy świetnie to wykorzystali zwyciężając 21:12. Kolejny raz Polacy musieli zmierzyć się z tie-breakiem. Tam znów byli górą. Od stanu 5:5 zaczęli zdobywać hurtowo punkty, co przełożyło się na wygraną 15:8 i w całym meczu 2:1.

Dzięki temu zwycięstwu Michał Bryl i Bartosz Łosiak zakończyli rywalizację grupową na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw. Do tego awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału.

Faza grupowa Beach Pro Tour Elite 16:

Vitor Felipe/Renato – Łosiak/Bryl 1:2 (18:21, 26:24, 13:15)

Łosiak/Bryl – Ehlers/Wickler  2:1 (21:13, 12:21, 15:8)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!