piłka nożna

Możliwe, że już niedługo Polska będzie gościć finał rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Pierwsze spekulacje mówią o 2024 lub 2025 r.  

Polski Związek Piłki Nożnej wraz z ministerstwem sportu i kultury będzie starał się o przyznanie finału Ligi Konferencji Europy, który miałby odbyć się w 2024 lub 2025 r. Stadion, który miałby gościć piłkarzy LKE to Tarczyński Arena znajdujący się we Wrocławiu. To tam swoje mecze w ramach Ekstraklasy rozgrywa Śląsk Wrocław. Stadion jest bardzo pojemny. Finał mógłby być oglądany na żywo, z trybun przez czterdzieści dwa tysiące kibiców.

Pomysł na organizację finału Ligi Konferencji Europy pojawił się już w 2022 roku, kiedy to Polski Związek Piłkarski skontaktował się z przedstawicielami Wrocławia w sprawie meczu na ich stadionie. Okazało się, że władze Wrocławia patrzą przychylnie na ten pomysł. W przeszłości zresztą mieli oni okazję gościć już spotkania w ramach Euro 2012 czy wszelkiego rodzaju mecze reprezentacji Polski.

Warto przypomnieć, że Polska była już dwukrotnie gospodarzem jeszcze bardziej prestiżowego wydarzenia – finału Ligi Europy. Za każdym razem wypadła pomyślnie w ocenie przedstawicieli UEFA. Pierwszy finał LE miał miejsce w 2015 roku, w Warszawie, gdzie hiszpańska Sevilla zmierzyła się z Dnipro Dniepropetrowsk wygrywając 3:2. Drugi natomiast w 2021 r, w Gdańsku, gdzie Villareal podjął Manchester United. Zespół z Hiszpanii wygrał po rzutach karnych.

Decyzja dotycząca ogłoszenia państwa i jednocześnie miasta gospodarza Ligi Konferencji Europy 2024 i 2025 r. zostanie ogłoszona przez komitet wykonawczy UEFA w maju 2023.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!