Siatkówka plażowa

Kolejny raz Michał Bryl i Bartosz Łosiak znaleźli się w najlepszej czwórce turnieju siatkarskiego. Tym razem zrobili to podczas rozgrywek Elite 16.

Polska para z racji zajęcia pierwszego miejsca w grupie na swoje starcie musiała trochę poczekać. Ostatecznie na boisko do siatkówki plażowej Bryl i Łosiak wyszli w Dosze dopiero w sesji wieczornej. Ich rywalami była para holenderska Brouwer i Meeuwsen.

Polacy w pierwszym secie szybko objęli dwupunktowe prowadzenie 3:1. Przewaga Bryla i Łosiaka powiększała się w miarę upływu seta. W pewnym momencie było to pięć oczek zapasu nad rywalami. Holendrzy jednak nie zamierzali się poddać i łatwo oddać tej partii. Zaczęli grać skuteczniej i tym samym odrabiać część strat. Całe szczęście zapas punktowy Polaków okazał się wystarczający i wygrali oni premierową odsłonę 21:18.

Druga partia była o wiele bardziej wyrównana. Ani Holendrzy ani Polacy nie potrafili się bardziej oderwać niż na jeden punkt. W końcowej fazie seta było bardzo nerwowo. Szczególnie na wygranej i doprowadzeniu do wyrównania zależało Holendrom. Chłodna głowa została jednak po stronie Polaków. Bartosz Łosiak skończył piłkę i doprowadził do wyniku 21:19 dla Polski i w całym spotkaniu 2:0.

W półfinale na polską parę czeka szwedzki duet. Ahman i Hellvig są aktualnymi mistrzami Europy.

1/4 finału Beach Pro Tour Elite 16:

Michał Bryl/Bartosz Łosiak – Alexander Brouwer/Robert Meuwseen 2:0 (21:18, 21:19)