Linda Weiszewski i Marika Zandecka zajęły szesnaste miejsce w bobslejowych mistrzostwach świata rozgrywanych w Sankt Moritz. Wygrały Niemki Kim Kalicki i Leonie Fiebig.

Polskie bobsleistki debiutowały w mistrzostwach globu. Poprzednimi, które reprezentowały nasz kraj na tych zawodach były Sylwia Smolarek i Julia Słupecka w 2021 roku. Wywalczyły wówczas dwudzieste miejsce.

Linda Weiszewski i Marika Zandecka podczas tegorocznych zmagań na jedynym na świecie torze naturalnym w szwajcarskim Sankt Moritz wyrównały wynik Polek z 2020 roku. Wtedy Sylwia Smolarek z Aleksandrą Byczkowską zajęły szesnastą pozycję w gronie 20 osad.

Po pierwszym, niezłym ślizgu Polki zajmowały osiemnaste miejsce. W drugim poszło jednak gorzej i spadły o jedno miejsce. Dwa sobotnie przejazdy były dużo bardziej udane. W trzecim Linda i Marika zajęły szesnaste miejsce, wyprzedziły osadę z Rumunii oraz walczące o medale Niemki Laurę Nolte i Neele Schutten, które nie ukończyły tej części rywalizacji.

Do ostatniego, czwartego ślizgu nasze bobsleistki wystartowały jako drugie. Zajęły w nim czternastą lokatę, co pozwoliło nie tylko powiększyć przewagę nad Rumunkami, ale dodatkowo wyprzedzić jeszcze Amerykanki Riley Compton i Emily Renna. Warto też dodać, że Linda z Mariką odrobiły 0.53 sekundy do sklasyfikowanych na piętnastym miejscu Włoszek oraz wyprzedziły w tym ostatnim przejeździe o 0.11 sekundy czternaste w rankingu Słowaczki.