Trzysetowym zwycięstwem w ramach 14. serii TAURON Ligi siatkarki Grupy Azoty Chemik Police zrewanżowały się UNI Opole za sensacyjną, wyjazdową porażkę jesienią.

W pierwszej fazie inauguracyjnego seta dwa ataki Brakocevic-Canzian pozwoliły objąć Chemikowi trzypunktowe prowadzenie (6:3), ale ono nie utrzymywało się długo. Granie gości na Stronias przynosiło nadspodziewanie dobre efekty, bo UNI wyrównało rywalizację i trzymało się w tej partii do decydujących momentów. W nich miejscowe kapitalnie spisały się w bloku i wykorzystały do maksimum serbską atakującą, która miała zaszczyt zakończyć pierwszą odsłonę (25:22).

Po zmianie stron rywalizacja przebiegała bardzo podobnie. cztery pierwsze punkty zapisały na swoją korzyść policzanki, trzema odpowiedziały przyjezdne, ale następna trzypunktowa fala dotyczyła mistrzyń kraju (7:4). Wśród miejscowych początkowo brylowały Korneluk i Wasilewska. Niedługo zespół z Polic miał komfort gry z przewagą, gdyż popełniając błędy sam sprokurował wyrównanie, a od stanu 9-9 set był bardzo wyrównany. Z niewielkim wahnięciem na korzyść miejscowych (do stanu 20-20) trudno było określić pozycje zespołów w ligowej tabeli. Jednak gdy przyszło do sedna sprawy, znów dominowały policzanki, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (23:20). Rękawice z utytułowanymi rywalkami podjęła dwoma skutecznymi atakami Kraiduba, lecz niebawem drużyna Chemika cieszyła się z wygrania drugiego seta (25:22).

W trzeciej partii mistrzynie Polski tylko przez chwilę dały nadzieje opolankom na walkę (0:2), by później zwiększać stopniowo tempo rozgrywania i ataków, w których najskuteczniejsza była Wasilewska (8:4). Środkowa Polic poprawiła wynik swojego zespołu asem serwisowym (12:7), następstwem czego było rosnące przekonanie Chemika o dominacji. Mistrzynie kraju kontrolowały przebieg gry do końca i choć w tym meczu nie było nadzwyczajnej siatkówki po ich stronie, gospodynie wygrały tego seta do 19. i cały mecz 3:0.

Grupa Azoty Chemik Police – UNI Opole 3:0 (25:22, 25:22, 25:19)

MVP: Jovana Brakocevic-Canzian

Grupa Azoty Chemik Police: Cipriano, Kowalewska, Korneluk, Brakocević-Canzian, Fabiola, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Oveckova, Mędrzyk, Czyrniańska, Sikorska, Stenzel, Jagła

UNI Opole: Orzyłowska, Stroniass, Cnceicao, Pellegrino, Janicka, Kecher, Senica, Makarowska-Kulej, Sieradzka, Kraiduba, Adamek