Siatkówka plażowa
Źródło: FIVB

W meczu o trzecie miejsce Michał Bryl i Bartosz Łosiak zmierzyli się z duetem włoskim w ramach Bach Pro Elite 16. Polacy musieli uznać wyższość swoich rywali i zaakceptować czwarte miejsce. 

Niedawno informowaliśmy, że polscy siatkarze plażowi zagrają o brąz. Tak też się stało Bryl i Łosiak stanęli na przeciwko Alexa Ranghier’iego i Adriana Carambuli. Niestety zwycięsko z tego pojedynku wyszli Włosi.

Pierwszy set rozpoczął się od minimalnego prowadzenia przeciwników. Polacy jednak stanęli na wysokości zadania i odrobili straty doprowadzając do remisu 6:6. Ciągle oczko z przodu byli Włosi. Bryl i Łosiak na objęcie prowadzenia musieli poczekać do przerwy technicznej, na którą zeszli z korzystnym dla siebie wynikiem 11:10. Po niej za wiele się nie zmieniło. Nadal gra toczyła się punkt za punkt, bez żadnych znacznych przewag. Polacy mieli piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. To była woda na młyn dla rywali, którzy nie mieli z tym problemu wygrywając 22:20.

Druga partia była bliźniaczo podobna do tej pierwszej. Znów gra była wyrównana. Dominowały długie wymiany. Tym razem na pierwszej przerwie technicznej o jedno oczko lepsi byli Włosi. Dwupunktowe prowadzenie dla rywali Polaków przyszło przy stanie 14:13, kiedy to Łosiak zepsuł swój atak i dał rywalom piętnasty punkt. Chwilę później jednak był już remis. W końcowej fazie Włosi nie wykorzystali pierwszej piłki setowej, ale przy drugiej już się nie pomylili. Alex Rangierhi zakończył efektownie spotkanie asem serwisowym (22:20) i to przeciwnicy Polaków mogli się cieszyć z brązowego medalu.

Mecz o trzecie miejsce Beach Pro Elite 16: 

Ranghieri/Carambula – Łosiak/Bryl 2:0 (22:20, 22:20)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!