Siatkówka plażowa
Foto: FIVB

W półfinale Beach Pro Tour Elite 16 w katarskiej Dosze Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali w półfinale ze Szwedami. Tym samym zagrają o brązowe krążki. 

Polacy do tej pory nigdy nie mieli okazji zagrać ze szwedzkim duetem: Ahmanem i Hellvigiem. Tym razem udało im się to w półfinale Elite 16.

Pierwszy set zapowiadał się korzystnie dla Polaków. Bryl i Łosiak prowadzili 8:6 aż do czasu, kiedy ich rywale zaczęli świetnie grać blokiem. Do tego dołożyli obrony i skuteczne kontry. Z przewagi polskich siatkarzy plażowych nic nie zostało. W drugiej części seta Szwedzi całkowicie zdominowali Polaków, którzy nie potrafili na to odpowiedzieć i przegrali 16:21.

Druga partia znów zaczęła się od lepszej gry Michała Bryla i Bartosza Łosiaka. Nie potrwało to jednak długo. Kilka piłek w obronie podbił Ahman oraz Hellvig i tablica wyników szybko zmieniła się na korzyść Szwedów. Polacy starali się zmniejszyć tę różnicę punktową i dogonić rywali, ale to nie udawało się. Ciągle trzy oczka na korzyść przeciwników widniały i tak już zostało do samego końca. Duet polski musiał pogodzić się z porażką 18:21 i w całym półfinale 0:2.

Polacy w meczu o brązowy medal staną w szranki z Włochami (Ranghierim i Carambulą).

1/2 finału Beach Pro Elite 16:

Ahman/Hellvig – Łosiak/Bryl 2:0 (21:16, 21:18)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!