Robert Baran
Foto: zapasy.org.pl

Trwają zmagania zapaśników podczas Grand Prix Zagrzeb Open w Chorwacji. Najpierw brąz dla Polski zdobył Robert Baran, a później jego osiągnięcie powtórzyła Jowita Wrzesień. 

Drugiego dnia zmagań na macie zapaśniczej w stylu wolnym pojawił się Robert Baran (kategoria 125 kg). Polak w pierwszej rundzie trafił na Azera Giorgiego Meshvildishviliego z którym sromotnie przegrał 0:7. Dzięki temu, że Meshvildishvili doszedł aż do finału to Polak mógł wystąpić w repasażu. W nim spotkał się z Amerykaninem Haydenem Zillmerem, który doznał kontuzji podczas walki. Tym samym Baran trafił do sesji finałowej. W ,,małym finale” okazał się lepszy od Bułgara Georgiego Ivanova pokonując go przez ,,tusz” 8:0. To dało mu brązowy krążek na tej imprezie.

Kamil Kościółek w tej samej kategorii co Robert Baran oraz Radosław Baran (kategoria 97 kg) znaleźli się na piątym miejscu.

Kolejnego dnia brąz dla Polski również w stylu wolnym wywalczyła zapaśniczka Jowita Wrzesień (kategoria 57 kg). Na początku Polka pokonała Węgierkę Annę Szel (2:1), a później to samo zrobiła z Włoszką Aururą Russo (6:0). W półfinale Wrzesień zmierzyła się z Chinką Feng, której musiała uznać wyższość. W walce o brąz wygrała z Brazylijką Rodrigues Penalber de Oliveira przez ,,tusz”. Tym samym Jowita Wrzesień zdobyła drugi medal dla Polski podczas Grand Prix Zagrzeb Open.

Niewiele brakowało, a z krążkami z Zagrzebia wyjechałaby też Patrycja Gil (kategoria 57 kg) i Wiktoria Chołuj (kategoria 68 kg). Obie polskie zapaśniczki dotarły do półfinału, ale później zostały pokonane przez kolejne dwie zawodniczki i musiały zadowolić się piątą lokatą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!