Walczący o pierwszą szóstkę w rozgrywkach kobiecej PGNiG Superligi Start Elbląg w najmniejszym rozmiarze uległ KPR Gminom Kobierzyce.

W spotkanie lepiej weszły przyjezdne i wydawać by się mogło, że to one będą kontrolować jego przebieg (0-2 w 4’). Chwilę później na prowadzenie wyszły jednak zawodniczki Romana Monta, a najskuteczniejsze w tej części meczu były Iga Dworniczuk oraz Nikola Szczepanik (5-5 w 14’). Obie ekipy popełniały sporo błędów, ale na wyróżnienie zasługują bramkarki – Beata Kowalczyk oraz Małgorzata Ciąćka.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem, który najlepiej odzwierciedlał jej przebieg. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 12-12.

Po zmianie stron nieco lepiej prezentowały się podopieczne Edyty Majdzińskiej, które powoli zaczęły budować sobie przewagę (16-18 w 39’). Miały jednak problemy z zatrzymaniem Pauliny Stapurewicz. Rozgrywająca Startu kierowała grą drużyny i pewnie kończyła wypracowane akcje (20-19 w 43’).

Brązowe medalistki w ostatnim kwadransie spotkania zdołały po raz kolejny wyjść na prowadzenie, tym razem trzybramkowe (24-27 w 55’), ale elblążanki nie odpuszczały i w ostatniej minucie złapały kontakt. Ostatecznie KPR nie dał sobie odebrać zwycięstwa, a mecz zakończył się wynikiem 29-28 dla przyjezdnych.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Zoricę Despodovską, a nagrodę indywidualną w zespole gospodyń otrzymała Paulina Stapurewicz.

Dzięki wygranej Kobierki zostaną wiceliderkami tabeli PGNiG Superligi kobiet, a Start pozostanie na siódmym miejscu.

W następnej serii KPR podejmie we własnej hali MKS Piotrcovię Piotrków Tryb., a elblążanki zmierzą się z Młynami Stoisław Koszalin.

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 28-29 (12-12)