Fot: gianlucadimarzio.com

Wczoraj wieczorem w meczu 23. kolejki włoskiej Serie B gola dla Parmy Calcio 1913 strzelił polski napastnik Adrian Benedyczak.

Parma Calcio mierzyła się z Genoą. W 32. minucie spotkania bramkę dla swojego zespołu strzelił Benedyczak, który dopadł do piłki i strzelił na dalszy słupek. Jest to już jego trzeci ligowy gol w tym sezonie. Parma wygrała mecz wyjazdowy z Genoą 2:0. Benedyczak poza strzeloną bramką zarobił też żółtą kartkę. Polak na boisku spędził 64. minuty, po czym został zmieniony przez Ange-Yoana Bonny’ego. W barwach Genoa CFC po przerwie na boisko wszedł Filip Jagiełło, który zastąpił Alana Matturro.

Aktualnie Parma Calcio 1913 zajmuje ósme miejsce w tabeli Serie B, z trzydziestoma trzema punktami, a Genoa CFC 1893 jest wiceliderem z czterdziestoma oczkami.

23. kolejka włoskiej Serie B:

Parma Calcio 1913 – Genoa CFC 1893 2:0 (1:0)

32′ 1:0 Adrian Benedyczak

53′ 2:0 Franco Vazquez (rzut karny)