Lech Poznań

W spotkaniu 20.kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań pokonał 1:0 Wisłę Płock, a bramkę dającą zwycięstwo w 20.minucie spotkania zdobył Radosław Murawski.

Lech rozpoczął spokojnie i to Nafciarze stworzyli jako pierwsi zagrożenie pod bramką Bednarka jednak uderzenie Rasaka przeszło obok słupka. Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie w dwudziestej minucie gdy piłkę na osiemnastym metrze przejął Murawski i płaskim strzałem pokonał Kamińskiego. Gospodarze mogli odpowiedzieć za sprawą Rafała Wolskiego jednak zawodnik gospodarzy nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Wisła atakowała i mogła doprowadzić do wyrównania po uderzeniu Vallo, które jednak strzał  okazał się niecelny. W końcówce spotkania Lecha dwukrotnie ratował Bednarek, który za pierwszym razem wybronił uderzenie Kapuadiego, a za chwilę obronił strzał Kolara.

Druga połowa mogła rozpocząć się od drugiej bramki dla Poznaniaków jednak lob w wykonaniu Ishaka okazał się minimalnie niecelny. Gospodarze od 72.minuty grali w osłabieniu po tym jak plac gry z powodu czerwonej kartki opuścić musiał Jakub Wawrzyniak po brutalnym faulu na Alanie Czerwińskim. Pomimo gry w osłabieniu gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, a najbliżej byli w 79.minucie gdy po strzale Warchoła znakomicie interweniował Bednarek. W 86.minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu Furmana na Sobiechu jednak po analizie var wycofał się ze swojej decyzji.