PŚ w łyżwiarstwie szybkim

Drugi dzień łyżwiarskiego Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim upłynął pod znakiem siódmego miejsca Damiana Żurka oraz awansu polskiej drużyny kobiet na Mistrzostwa Świata.

Najpierw jednak odbywały się zmagania dywizji B. W niej jako pierwsze na dystansie 1500 metrów pojawiły się kobiety. Magdalena Czyszczoń zajęła siódmą lokatę (2:04,14), a Iga Wojtasik była czternasta (2:06,20). Na szesnastej pozycji rywalizację ukończyła Natalia Jabrzyk (2:07,26).

Później na lód wyszli panowie. Gaweł Oficjalski (36,21) na 500 metrów uplasował się na osiemnastym miejscu. Jakub Piotrowski (36,44) był jeszcze dalej – 21. pozycja. Na dystansie 5000 metrów wystąpił Szymon Pałka. Polak uzyskał czas 6:35,10, który przełożył się na dziesiątą pozycje.

Po dywizji B przyszedł czas na rywalizację o medale. Na 1500 metrów u pań pojawiła się Karolina Bosiek. Polska łyżwiarka jechała w parze z Chinką Mei Han. Nasza zawodniczka skończyła zawody na trzynastym miejscu (2:02,24).

Lepsze wyniki na 500. metrów uzyskiwali panowie. Szymon Żurek zajął wysokie siódme miejsce (35,23), a Marek Kania był jedenasty (35,32). Na trzynastej pozycji sklasyfikowany został doświadczony Piotr Michalski (35,35).

Na koniec wystąpiła drużyna kobiet w składzie: Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Olga Kaczmarek. Nasze panie przecięły linię mety uzyskując czas 3:07,60, który dał im piąte miejsce i kwalifikacje na Mistrzostwa Świata.