Damian Żurek

W trzecim dniu zmagań Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim rozgrywanym w Tomaszowie Mazowieckim brązowy medal zdobył Damian Żurek.

W niedzielę w dywizji A wystartowało pięcioro polskich łyżwiarzy.

Na dystansie 1000 metrów kobiet zobaczyliśmy Karolinę Bosiek. Polka uplasowała się na dwunastej lokacie. Medal na tym samym dystansie wywalczył za to wśród panów Damian Żurek (trzecie miejsce). Piotr Michalski zakończył zmagania na osiemnastej pozycji.

W biegu masowym kobiet reprezentowały Polskę Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek. Czyszczoń wywalczyła dziewiąte miejsce. Pięć lokat niżej znalazła się Bosiek. U panów mieliśmy tylko jednego polskiego łyżwiarza – Artura Janickiego, który miał piętnasty czas.

W dywizji B na 1000 metrów wystąpiły: Iga Wojtasik, Natalia Jabrzyk i Olga Kaczmarek. Panie zajmowały kolejno piąte, dziewiąte i czternaste miejsce. Wśród mężczyzn zaprezentowali się: Marek Kania, Jakub Piotrowski i Dawid Burzykowski. Najlepszy z nich Kania był dziewiąty. Piotrowski i Burzykowski skończyli poza czołową dwudziestką.