30.12.2021 Gdansk, Piłka Ręczna Mezczyzn, ERGO ARENA, Turniej 4 Nations Cup 2021, Mecz Tunezja - Japonia, Foto Grzegorz Trzpil / Fotografia i Idea

Polski Związek Piłki Ręcznej opublikował nazwiska polskich szczypiornistów, którzy pojawią się na zgrupowaniu kadry przed meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy. W składzie znalazło się miejsce dla debiutanta. 

W ostatnim czasie dużo dzieje się wokół polskiej kadry szczypiornistów. Najpierw zwolniony został trener Patryk Rombel. W jego zastępstwie polską reprezentację w marcowych meczach poprowadzi Bartosz Jurecki. Później dwóch polskich handballistów ogłosiło zakończenie kariery reprezentacyjnej. Mowa o Przemysławie Krajewskim i Tomaszu Gębali. Teraz przyszedł czas na ogłoszenie powołań reprezentacyjnych. W nich doszło do dużego zaskoczenia, szczególnie jeśli chodzi o bramkarzy. Swoją szansę pojawienia się na zgrupowaniu kadry, a być może i występu w jej bramce dostał Marcel Jastrzębski. Młody bramkarz świetnie spisał się w meczu Ligi Mistrzów w bramce Orlen Wisły Płock, co docenił Jurecki.

Zgrupowanie polskiej reprezentacji rozpocznie się 5. marca w Gdańsku i nie potrwa zbyt długo. Już trzy dni później polscy szczypiorniści będą musieli być gotowi na mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy z Francuzami. Najpierw czeka ich spotkanie u siebie, a później 11. marca udadzą się do Aix-en-Provence.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!