Stadion Gdańsk
Foto: polsatplusarenagdansk.pl

Wydaje się, że saga związana z wyborem polskiego stadionu na mecz eliminacyjny do Euro 2024 dobiega końca. Polska reprezentacja w piłce nożnej najprawdopodobniej z Albanią zagra na którymś z trójmiejskich stadionów. 

Mecz z Albanią zbliża się wielkimi krokami (27 marca). Stadion, na którym zostanie rozegrane spotkanie oficjalnie nie jest jeszcze znany. Wszystkie znaki wskazują jednak, że będzie to w mieście Gdańsk. W grę wchodzi głównie stadion Lechii Gdańsk. Nie jest też wykluczone, że mecz może się odbyć na obiekcie Arki Gdynia.

Na PGE Narodowym, gdzie pierwotnie miał się odbywać mecz są problemy związane z konstrukcją dachu. Polski Związek Piłki Nożnej nie chce ryzykować bezpieczeństwem tysięcy kibiców, którzy udadzą się na trybuny.

Oficjalna informacja do UEFY o wyborze stadionu powinna być podana do 13. lutego. Wiadomo już jednak, że PZPN przeciągnął tę decyzję i liczy na przychylność ze strony światowego związku. Tak czy tak działacze polskiego związku muszą podjąć ją i oznajmić UEFIE jak najszybciej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!