W starciu uzupełniającym 15. kolejkę PGNiG Superligi Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn, a dzięki zdobytym dziś punktom wskoczyli na 3. pozycję w tabeli.

Początek meczu to mocne wejście Azotowców, kiedy to zaskoczyli kwidzynian czterema trafieniami na otwarcie meczu. Z kolei goście z pomorza swoją pierwszą bramkę zdobyli w 6 minucie za sprawą trafienia Bartosza Nastaja. Kiedy na tablicy widniał wynik 8:2 kibice taki obrót spraw mogli odebrać jako pewną drogę swojego zespołu do zwycięstwa i zdobycia kompletu punktów. MMTS Kwidzyn nie złożył jednak broni i po chwilowym szoku rozpoczęli odrabianie strat, które zakończyło się zejściem na przerwę z wynikiem 12:11.

W przerwie spotkania kibiców czekała niespodzianka. Władze klubu oraz wojewódzkiego związku piłki ręcznej udekorowali medalami juniorów Azotów-Puławy, którzy zwyciężyli w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Dekoracji dokonali Prezes Azotów-Puławy Jerzy Witaszek oraz Prezes LZPR Tomasz Lewtak.

Druga część meczu rozpoczęła się od trafienia kwidzynian, co doprowadziło do pierwszego w tym spotkaniu remisu. Po chwilowej wymianie punkt za punkt MMTS Kwidzyn wyszedł na pierwsze i jedyne w tym meczu prowadzenie 13:14. Taki obrót spraw zmotywował niebiesko-biało-czerwonych, którzy pokazali zgromadzonej w Grupa Azoty Arena drugą twarz odrabiając stratę i uzyskując sześciobramkowe prowadzenie 22:16. Końcowe minuty meczu to kontrola wyniku i nie pozwalanie gościom na zbliżenie się na więcej niż 4 bramki do Azotów. W ostatniej minucie Kwidzyn po niewymuszonych błędach puławian zdołał zdobyć dodatkowe 3 bramki i zamknąć mecz wynikiem 29:26. MVP meczu 15.serii PGNiG Superligi wybrany został Marek Marciniak, który zdobywając efektowne 6 bramek podrywał za każdym trafieniem kibiców z miejsc.

Azoty-Puławy – MMTS Kwidzyn 29:26 (12:11)

Azoty-Puławy: Borucki, Koshovy – Jarosiewicz 9, Marciniak 6, Zivković 3, Burzak 3, Janikowski 3, Kowalczyk 1, Valles 1, Adamski 1, Przybylski 1, Fedeńczak 1, Antolak, Górski, Konieczny

MMTS Kwidzyn: Zakreta, Dudek, Chruściel – Majewski 6, Potoczny 5, Jankowski 4, Kutyła 3, Orzechowski 3, Nastaj 2, Szyszko 2, Peret 8, Jarosz, Wawrzyniak, Kornecki, Grzenkowicz

Źródło: Biuro prasowe PGNiG Superliga