Lekkoatletyka

Halowy Rekord Polski w biegu na czterysta metrów podczas mityngu w Lievin został pobity! Natalia Kaczmarek jest jego nową rekordzistą.

Kaczmarek nigdy się jeszcze nie zdarzyło złamać granicy 51. sekund w hali. Dziś to jednak stało się faktem! We francuskim Lievin Polka wygrała pierwszą serię na 400. metrów z czasem 50,90 s (uległa tylko Holenderce Femke Bol, która w finale A pobiegła 50,20 s.), co jest nowym halowym rekordem Polski na tym dystansie. W tym samym finale co Bol pobiegła druga z polskich biegaczek Anna Kiełbasińska (51,40 s).

Do tej pory rekord Polki na 400 metrów w hali należał do Justyny Święty-Ersetic (51,04 s). Kaczmarek wynik 50,90 s. daje trzecie miejsce w tym sezonie, w tabelach europejskich. Wiadomo już jednak, że Polka nie będzie startować na Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule i skupi się na imprezach letnich (celem Mistrzostwa Świata).

W finale na 1500 metrów mężczyzn wystąpił Michał Rozmys. Polak dobiegł do mety jako czwarty z czasem 3:36,96, a na 800 metrów pobiegł Mateusz Borkowski (siódme miejsce w finale A – 1:49,18)

Na 60. metrów przez płotki zobaczyliśmy natomiast Jakuba Szymańskiego. Polski płotkarz, w biegu eliminacyjnym był drugi (7,70 s). i dostał się do finału, w którym zajął czwarte miejsce z czasem 7,67 s.