Piotr Habdas z Żywieckiego Klubu Narciarskiego zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do finałowych przejazdów slalomu giganta podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Courchevel i Meribel.

Do kwalifikacji przystąpiło 107 narciarzy, w tym wielu z bardzo egzotycznych jak na tę dyscyplinę krajów: Indii, Haiti, Indonezji, Maroko, Kirgizji, Timoru Wschodniego, Gruzji, Armenii, Iranu, Ghany, Togo czy Madagaskaru. W tym towarzystwie nie zabrakło oczywiście startującego od wielu lat, liczącego sobie już 63 lata Hubertusa von Hohenlohe z Meksyku. Niestety nie ukończył on pierwszego przejazdu.

Jedyny Polak w stawce Piotr Habdas zaprezentował się bardzo dobrze i bez problemu wywalczył prawo startu w piątkowych zawodach finałowych, w których udział weźmie 100 zawodników. W pierwszym przejeździe zajął co prawda siódme miejsce tracąc do prowadzącego Alberta Popova z Bułgarii 0.34 sekundy, ale w drugiej części rywalizacji wywalczył trzecie miejsce ustępując jedynie Denni Xhepa z Albanii oraz Benjaminowi Szollosowi z Izraela.

Ostatecznie dało to Polakowi drugą pozycję o 0.30 sekundy za Szollosem i 0.03 sekundy przed Popovem.