Foto: www.pgenarodowy.pl

Telenowela pod tytułem ”wybór stadionu na marcowy mecz eliminacyjny do Euro 2024” trwała tygodniami. Dziś wydaje się, że ma ona już swoje zakończenie. Według mediów Polski Związek Piłki Nożnej przekazał UEFA, że spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. 

Mecz Polski z Albanią w ramach eliminacji do ME 2024 odbędzie się 27. marca. Wszystko wskazuje na to, że jeśli doniesienia medialne potwierdzą się to kibice będą mogli zapełnić PGE Narodowy. Wcześniej rozważany był scenariusz przeniesienia meczu do jednego z trójmiejskich miast. W grę wchodziła Gdynia (stadion Arki) lub Gdańsk (obiekt Lechii).

Zastępcze scenariusze nie będą jednak potrzebne. Początkowo była duża obawa czy Narodowy będzie już w pełni do użytku. Teraz jednak okazuje się, że prace przy wadliwej konstrukcji dachu nabrały tempa i są już na zakończeniu. Aktualnie trwają oczekiwania na to aż operatorzy stadionu wydadzą oficjalne pozwolenie na organizowanie na nim imprez.  Dzięki temu ma być w pełni bezpiecznie, o co drżał jeszcze kilkanaście dni temu minister sportu i kultury Kamil Bortniczuk.

Wydaje się, że oficjalnie pozwolenie będzie tylko kwestią czasu, bo z doniesień medialnych wynika, że Polski Związek Piłki Nożnej poinformował już UEFA, że mecz u siebie z Albanią zostanie rozegrany właśnie na stadionie narodowym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!